MENU

ФК «Бердичів» - підсумки вдалого 2015 року

У цьому році Футбольний клуб «Бердичів» вперше з 2012 року потрапив до трійки призерів Чемпіонату Житомирської області з футболу. Наші земляки до останнього туру були серед претендентів на Чемпіонський титул. Але після нічиєї з основним конкурентом та не дуже чесної боротьби цього-ж суперника, ФК «Бердичів» став срібним призером Чемпіонату Житомирської області. Якщо підсумувати сезон, то він, безумовно, вдалий для команди, адже вперше наші футболісти не поступилися у жодному матчі Чемпіонату. Підсумки вдалого 2015 року ми підвели з головним тренером клубу Ігорем Зеленцовим та членом правління клубу, директором ДЮСШ Олександром Подгорчуком

Команда, хоч посіла друге місце, але у своїй історії вперше не поступилась жодному супернику, провівши один із найкращих сезонів у своїй історії. Підсумуйте виступ свої підопічних в Чемпіонаті Житомирської області?
Ігор Зеленцов (І.З): Ми на кожну гру своїх хлопців налаштовували, говорили, що команда повинна досягти високих результатів, обов’язково тільки призові місця. Тому на ігри хлопці виходили з самовіддачею. Вони старалися, ми просили їх, щоб вони дійсно доводили те, що не дарма грають за ФК «Бердичів», відстоюють честь свого міста. Завдяки, в першу чергу, своїй дисципліні вони досягали позитивних результатів. Якщо вона є, то завжди буде позитивний результат. Тому ми їх так налаштовували, готували до сезону і так само готували на кожну гру. Була окрема розмова з кожним гравцем до гри і особисті розмови на тренуваннях. Це все разом нам допомогло показати високий результат. Ми не програли жодної гри в Чемпіонаті області, бо було завдання тільки перемагати.

 


Чого не вистачило, щоб перемогти у домашньому матчі СК «Коростень»?
(І.З): Всі чудово розуміють, що це була важлива гра. Всі говорили, що гра чемпіонська. Ми готували хлопців так само, як і на будь-яку іншу гру. У нас було завдання - перемогти. Так, нам справді не вистачало в цій грі удачі. Повинен був бути сильніший напад, але ми виходили з того, що у нас було на сьогоднішній день. Наші хлопці провели цю гру з хорошим настроєм, самовіддачею в рівній грі. Ми хлопцям говорили, що сьогоднішній матч – це гра єдиного забитого м’яча. Хто заб’є цей м’яч, той і виграє. У нас було завдання не пропустити, це ми і зробили. Але свій момент «забити» не реалізували. Був хороший момент у Майкла Алана за шість хвилин до кінця, він повинен був забивати, але це футбол. Ми не можемо його звинувачувати, він сам прекрасно це розумів. Чотири доби не спав. Але нічого не зробиш. Ми останні хвилини насіли на ворота суперника і в цій грі ми довели, що не дарма боролися за перше місце.


Олександр Подгорчук (О.П): За підсумками всього сезону ми не одній команді в сумі в двох поєдинках не поступиться. З «Коростенем» 2:2 на виїзді і 0:0 вдома. За різницею м’ячів ми б їх обійшли. Просто та нічия, яка у нас була зайва, це підсумок того, що СК «Коростень» дуже нечесно поступав у ставленні до інших суперників. Вони повинні були втрачати очки не в одній грі, але вони, за рахунок своїх не футбольних ресурсів, не здобули стільки нічиїх, скільки у нас. Або не програли. Вони повинні були з Андрушівкою зіграти внічию, з Малином зіграти внічию. Вони повинні були зіграти з Романовим. Є дуже багато не футбольних речей, де Коростень не втратив своїх пунктів. Це не виправдання, а лише реалії обласного футболу.


Кожен рік стартує з виступів у Кубку Житомирщини. Команда, поступившись «Фортуні» з Андрушівки, припинила свої змагання. Що сталося у Кубку і чому не вдалося пройти «Фортуну»?
І.З: Була принципова гра. Багато хто знає, що там грали сім бердичівських хлопців. Завжди дербі – це важкі гри. Одна команда може бути останньою, а друга – першою, та коли йде дербі, це завжди нівелюється. Психологічно наші хлопці були готові, але просто не зіграли дисципліновано в першій грі на виїзді по гравцям, так як їм говорилося перед грою. Також при стандартах не зіграли правильно персонально по гравцям та пропустили перший гол. А другий гол пропустили на останніх секундах матчу за рахунок серії помилок захисників. Свої гольові моменти не реалізували. У матчі-відповіді так само були моменти, коли не забили. Вони грали чітко на результат, прекрасно знали, що їм потрібно було не пропустити гол. Ми, за рахунок своїх технічних помилок, не пройшли «Фортуну» в Кубку. У нас було завдання проходити та вигравати Кубок області. Буде урок в тому плані, що наступного року, якщо буде все нормально, щоб таке не повторилося.


О.П: Хочу додати, що нам не вистачило ігрової практики. Якщо «Фортуна» до гри з нами зіграла два офіційні матчі, а ми зіграли товариські матчі, чекали офіційних ігор, а по жеребкуванню потрапляємо на суперника, який знімається, і ми пропускаємо ігри. І не було можливості грати товариські матчі, тому що Кубки та Чемпіонати стартували у всіх найближчих областях. Ми пропустили два ігрових тижні. А в цей час «Фортуна» зіграла дві офіційні гри. Я вважаю, що ігрова практика, це дуже важливий аспект у футболі. Через це і трапилися помилки в іграх з «Фортуною».


Цього року склад команди був практично складений з вихованців місцевої ДЮСШ. Чи будете і надалі довіряти місцевим талановитим футболістам, не запрошуючи гравців з інших міст?
І.З: Безумовно, будемо і далі довіряти місцевим талановитим хлопцям. У нас працює Дитячо-юнацька спортивна школа, яка щороку випускає вихованців, яких ми будемо намагатися нікуди не відпускати грати в інші області. Тому що ми будуємо плани на місцевих футболістах. Ми доводимо, що у нас йде робота у цьому напрямку. У нас повинні грати всі бердичівські футболісти без гравців з інших міст. Ми своїх хлопців не ображаємо. У них достойна зарплата, бо розуміємо, що зараз важке життя. Повага дітям, що тренуються у ДЮСШ, а тренерам - спасибі, що готують їх.


О.П: Шануємо спортсменів, що залишаються в рідному клубі, але і є діти, які за невеликі суми ідуть грати в інші області або команди однакового рівня. За весь час при нас ніхто їх не обманював при виплаті зарплати. Жоден з гравців не скаже, що його обдурили. Скільки обіцяли, стільки і платили. Були випадки, що виплачували і більше, якщо залишалися гроші на кінець року, то вони виплачувалися гравцям. І в цьому році, вони свої преміальні за сезон отримають. Найголовніше, щоб вони розуміли те, що «не поспішай підняти рубль, бо втратиш два». Деякі гравці, коли біжать за рублем, втрачають в два рази більше та шкодують, що не залишилися в ФК «Бердичів». А найголовніше, що, граючи вдома при своїх глядачах, тебе всі поважають. У цьому сезоні ми бачимо, що глядачі повертаються на трибуни. Це найбільший успіх цього сезону. Протягом десятиліття ми можемо говорити, що глядачі повертаються на стадіон. Цьому сприяє і те, що команда демонструє хорошу гру та результати, і те, що грають наші бердичівські гравці.


У домашніх та виїзних матчах команду завжди активно підтримує фан-клуб. Це допомагає показувати успішні результати? Яке ваше бачення того, щоб домашні матчі відвідувало більше вболівальників?
І.З: Найголовніше для будь-якої команди, як би вона не грала, була в лідерах або на останньому місці, - це вболівальники. У ФК «Бердичів» є фанати, які підтримують команду не тільки в домашніх іграх, а і їздять на виїзні ігри. Гарно співають з прапорами, банерами, головне, щоб не було в піснях матів і саме-саме головне це те, що фанати завжди повинні розуміти свою команду. У кожної команди бувають спади в грі. Перед початком сезону деякі люди, «великі тренери», хотіли керувати командою і говорили, що дайте мені мільйони - і буде команда, яку ви хочете. Фанати повинні розуміти, що є на сьогоднішній день команда, яку вони підтримують. Футболісти, коли виходять на поле, розуміють, що у них є підтримка, після кожної гри вони дякують фанатам. Це великий плюс, що вони у нас є. Відвідуваність цього року була набагато більшою, ніж у минулих роках. У нас є хороший стимул, ми їм усім вдячні і протягом сезону дякували їм грою та перемогами.


О.П: Я б виділив того ж Женю, головного фаната, який єдиний поїхав на гру І туру Чемпіонату до Малина. Після того, як ми вибули з Кубка, було нерозуміння багатьох. Замість того, щоб підтримати команду у важку хвилину, починається багато критики. Колись вони написали «Навчи нас вболівати». Я не вчу їх вболівати, я хочу, щоб вони розуміли, що це теж живі люди і вони хочуть перемагати так само, як і ми, і ви, і всі разом.

Витрачається дуже багато нервів, ресурсів, сімейного часу. І тренери, і керівники команди докладають чимало зусиль, іноді нехтуючи сімейними відносинами. Пробачте нас, жінки та діти. Хочеться більше зробити, переживаєш, коли щось не виходить, що все проходить даремно, але не опускаються руки, не кидаєш цю справу, а далі продовжуєш працювати. І саме головне, як каже і Ігор Анатолійович, це розуміння - і буде все гаразд. Коли є довіра, то ще легше працювати. У професійному футболі є багато команд, які є всередині турнірної таблиці, але їх фанати постійно підтримують. Вони бачать, що футболісти виходять та добросовісно працюють на полі. Тим паче, що грають виключно місцеві футболісти.


І.З: Найголовніше, щоб фанати, які нас підтримують, знали, щ ми їх любимо, поважаємо, і вони повинні нас підтримувати і коли ми йдемо високо, і коли ми зіграли невдало гру, і коли йдемо низько в турнірній таблиці. Потрібно завжди підтримувати команду.


О.П: Ми не повинні їх просити підтримувати. Друг пізнається не тільки в радості, але і в біді. І навпаки. Ми завжди нормально ставилися до фан-сектору. Дякуємо, що вони виїжджають на виїзні ігри, витрачають свої гроші та час, тікають від своїх дружин і дівчат. Велике їм спасибі за підтримку.


Ігорю Анатолійовичу, деякі представники інших команд та вболівальники незадоволені роботою ЖОФФ. Після останньої гри в інтерв’ю місцевому телебаченню Ви висловили своє незадоволення їх роботою. Що саме не так робила федерація відносно ФК «Бердичів» у цьому сезоні?
І.З: Ми не задоволені роботою управління Житомирської обласної федерації футболу. Є люди, які завжди шукають вигоду. Начебто йдуть назустріч, але не роблять так. Вони йдуть на зустріч тим людям, які десь, можливо, їм загрожують або дають гроші. Ми повернулися до нашої Федерації обличчям в тому плані, що потрібно було їх підтримати у Кубку регіонів ФФУ, де виступала збірна Житомирської області. Ми дали своїх хлопців, щоб вони грали, а Коростень - ні. Вони сказали, що дадуть гравців тільки за гроші. Ми вигоди в цьому не шукали. Наші хлопці грали у цих іграх, у нас травмувався основний гравець Денис Сидорук. Ми не говоримо, що допомагали їм і що за це федерація повинна була нам допомогти виграти Чемпіонат. На сьогоднішній день по документації, згідно Регламенту, СК «Коростень» повинен нести дисциплінарні покарання (втрата очок, дискваліфікація, тощо). В основному, у нашій федерації володіє всією ситуацією Янчевський О.В, який завжди шукає якусь вигоду. Тому скажімо одне, що цим управлінням федерації ми незадоволені. Така людина, як Янчевський О.В, я говорю відкрито, і ми будемо це говорити, забрала Чемпіонство у нашого ФК «Бердичів». Тому що у нас за документами все чітко, у нас грають всі свої хлопці, у нас ведуться підрахунки жовтих та червоних карток, ми все контролюємо, а деякі команди це не контролюють. Але бігає такий, як Янчевський, і каже перед грою, кому виходити на поле, а кому ні. Приїхав подивитися нашу домашню гру з СК «Коростенем» і побіг до суперника говорити, кому виходити, а кому не виходити на поле. Чому він не поїхав дивитися як Малин грав з Новоград-Волинським, і там «не керував», а саме тут. Кожен тренер і керівництво клубу знає, чи можна виходити людині грати, чи не можна. Це на совісті клубу. Якщо в інших федераціях на сайтах пишуть, то на сайті нашої федерації вони не пишуть. Була вказівка від Янчевського, щоб не говорити і не писати жовтих та червоних карток. Ми самі ввели цю інформацію для себе. В останній момент, коли людина повинна була виходити на поле в нашому матчі проти Коростеня, то Янчевський підбіг і сказав, що йому не можна грати, тому що писатимуть протест і вам буде поразка 0:3. Так же само і гра «Зоря-Енергія» - СК «Коростень». «Зоря-Енергія» написала листа на Федерацію, що у них є серйозні причини, хлопці поїхали за збірну на турнір і вони не могли грати, просили перенести гру. У Федерації сказали, що так, все добре, питань немає. Але, в той же час, Янчевський разом з СК «Коростень» їдуть в Романів, приїжджають на стадіон, він закритий, гри немає. Вони склали протокол та дали СК «Коростень» три пункти. Навіть нашим хлопцям, які у нас грають, прикро до сліз. Ми всі боролися і боремося за те, щоб у нашій країні не було корупції і всього іншого. Ми говоримо і я особисто кажу, як головний тренер ФК «Бердичів», що ми будемо тільки проти цих людей. Ми не хочемо їх бачити, чути і знати. Ми незадоволені, як це все робилося і робиться в управлінні обласної федерації.

О.П: Були вибори обласної федерації, хоча Федерація футболу України не визнає ці вибори. Я поїхав з Бердичева подивитися на цей хаос. Я проголосував проти нинішнього керівництва ЖОФФ. Питають мене, чому я сказав, що мене не влаштовують методи роботи цієї федерації. Крім того, що на особистості не хочу переходити, загалом - це не футбольні методи і не футбольні люди. Вони створюють теж не футбольну обстановку навколо футболу в Житомирській області. Тому воно все вилилося в кінці сезону. Спочатку вони загравали, тому що їм потрібно було взяти гравців за збірну і використати наше поле. Нікого не було з Коростеня, їм потрібні були наші гравці і наш стадіон. Ми все зробили, а потім виявилося, що ми не потрібні. І попереджати клуб, щоб вони знімали гравця, який не має права грати, вони просто не повинні були це робити. І найстрашніше в цій ситуації, що дійсно могли бути вже Чемпіонами. Нехай за протестом футбол - це не 90 хвилин, футбол – це цілодобово, цілорічно. Є такий вислів: «У футболі дрібниць не буває». Вони забули про ці «дрібниці», а представник федерації не забув підказати. Це дуже засмучує, але розуміємо, що вони по-іншому не могли. У них методи такі. Бог їм суддя. Ми все одно будемо чинити правильно, чесно, може, це не модно зараз - поступати чесно, а вони чинять так, як вміють. У них немає інших методів роботи.

У цьому успішному сезоні знаю, що є заслуга не лише футболістів, тренерського штабу, але і тих людей, які підтримують команду. Чи можете ви назвати цих людей?
І.З: У першу чергу ми вдячні нашому міському голові - Мазуру Василю Костянтиновичу. Він весь час підтримує ФК «Бердичів». Ми вдячні, що він нас підтримує і що у нас є така людина. Дай Боже, щоб і він далі був, ми все стараємося для цього робити. Він любить футбол, завжди йде нам назустріч. Тому велике спасибі йому за те, що він нас підтримує. У нас є хороший стадіон. Дякуємо депутатам бердичівського міської ради минулого скликання і сподіваємося на підтримку депутатів нинішнього скликання. Також подяка нашим бізнесменам, які завжди нам допомагають. Андрій Савчук, який дає свої автобуси на перевезення. Також він преміює гравців. Він їздив не одну гру дивиться особисто. Завжди допомагають команді Валентин Пілецький, Ігор Дробиш, Сергій Макаренко, Юрій Камінський, Олександр Іващенко, Дмитро Шурабура, Володимир Красовський, Сергій Іськов. Ці всі люди завжди йдуть нам назустріч і допомагають. Ми вдячні їм за цю підтримку. Вони вже сказали, що відмовлятися він нас не будуть. Вони теж задоволені цим успішним сезоном. Тому ми в наступному сезоні повинні постаратися виграти перше місце. Дякуємо також Юрію Жулі. Людина теж хоче йти назустріч футбольному клубу, він раніше грав у ФК «Бердичів», у нього ще є бажання грати у футбол. Сподіваємося, що в наступному сезоні здійсниться його мрія створити ФК «Бердичів-2». Нехай цим людям Бог дає міцне здоров’я та сили, і щоб вони не забували наш футбольний клуб.


О.П: Від імені всього футбольного клубу спасибі всім за розуміння. Спасибі за моральну підтримку людям, які телефонують, запитують, коли ігри та приходять підтримати команду. У нас є вболівальник Валерій Домбровський, він глухонімий. Ця людина не пропустила жодної домашньої гри не тільки дорослої команди, але і команд юнаків. Велике спасибі Дмитру Шкляєву, який практично все друге коло забезпечував команду преміальними. Якщо є стабільне загальне фінансування і видно, що команда грає, то люди тягнуться і дуже допомагають, і хочуть допомагати. Питають, коли допомогти, скільки допомогти. Дуже хочеться, щоб була стабільність.


Команда фінансується переважно з міського бюджету, чи не хотіли б ви звернутися до міської ради щодо підтримки команди і у наступному році?
О.П: В двадцятирічної історії ФК «Бердичів» було дуже багато нюансів, тому, що клуб, виходячи на новий якісний рівень, чомусь падав на пару сходинок вниз. Це закономірність саме ФК «Бердичів». У нас виходять успішні сезони, а після них як би хтось спеціально щось робить, щоб ми не були успішними. В даному випадку я сподіваюся, що такого не буде. З 2004 року футбольний клуб фінансується з міського бюджету, хотілося б подякувати всім депутатам минулого скликання та звернутися до депутатів нинішнього скликання, щоб вони продовжили надавати фінансову допомогу футбольному клубу і підтримали народну команду.
Тому що футбол – це та штука, на яку не затягнеш спеціально людей, не будеш просити, це чисто любов. Ми вже говорили, що глядачі повертаються на трибуни. Гра з Коростенем це показала. Хочеться, щоб і надалі так було. Для простого спортивного вболівальника Чемпіон Житомирської області з футболу, не ображаючи спортсменів інших видів спорту, в деякому роді важливіше, ніж успіхи на всеукраїнській або міжнародній арені легкоатлетів чи боксерів. Футбол – це спорт №1 в країні і в місті, він - найпопулярніший вид спорту. Це видно й тому, скільки дітей займаються на відділенні футболу у спортивній школі. І не забуваємо, що ФК «Бердичів» - це команда, де грають випускники спортивної школи. Навіть ось говорили, що є людина, яка зацікавлена створити ФК «Бердичів-2», це чудова ідея, тому що людина буде вкладати свої гроші, а це взагалі перехідна ланка між спортивною школою та футбольним клубом. Якщо ми зараз перестанемо допомагати футбольному клубу «Бердичів», то про другу команду і мови не може бути. Ми вб’ємо не тільки ФК «Бердичів», а і всю структуру, яка напрацьовувалось роками. Люди витрачають свої гроші на футбол, хочуть, щоб було більше уваги футболістам, щоб вони могли отримувати зарплатню та займатися своєю улюбленою справою для глядачів і для міста в цілому.
Наш футбольний клуб єдиний, хто приймав участь у всіх Чемпіонатах Житомирської області на теренах Незалежної України, і щоб надалі досягати успіху, потрібна стабільність. Ми по кожній сходинці йдемо, а потім хтось ставить підніжку і ми падаємо на пару сходинок, про це я вже казав раніше. Якщо є якісь непорозуміння, питання, невпевненість в людях або в їх діях, нехай їх задають будь-які люди. Потрібно такі питання задавати в обличчя, а не за спинами вирішувати. На ці питання ми відповімо. І найголовніше, не в тому річ, хто буде керувати, а в тому, що, якщо є можливість допомагати – можуть самі зайти в роздягальню, побажати хлопцям успіху і у фінансовому плані підтримувати. І наступне, у структурі футбольного клубу зарплатню отримують лише тренер, бухгалтер та гравці. Все відкрито, ніхто нічого не ховає.


І.З: Наприкінці я хочу додати, що на сьогоднішній день я вдячний хлопцям, які грали за ФК «Бердичів». Ми любимо їх, цінуємо їхню працю, самовіддачу, ми завжди раді бачити їх у команді. Для всіх футболістів завжди двері відкриті. Якщо, Дай Бог, все буде нормально і на наступний рік буде ФК «Бердичів», то для всіх бердичівських футболістів дорога в наш клуб відкрита. Всі приходьте, грайте, працюйте. Хто доведе, що він сильніший, той буде в складі ФК «Бердичів» грати та потрапить до складу нашого рідного клубу.

Максим Железницький

РІО-Бердичів

Категорія: Футбол | Додав: fcbb (07-12-15)
Переглядів: 326 | Коментарі: 1
Всього коментарів: 1
0
1  
http://zhoff.com.ua/news....15-1937
Прочитавши цей "опус" виникає ряд запитань і думок. 
Янчевський не рахувався серед офіційних представників Ж-OFF на матчі "Бердичів" - "Коростень". Отже, він перебував на грі в якості звичайного вболівальника. То чому ж глядачі повинні визначати кому можна грати або не грати в тій чи іншій команді? Адже згідно п. 18.2 Регламенту змагань з футболу серед аматорських команд Житомирської області сезону 2015 року "Команда-учасниця Чемпіонату зобов'язана самостійно вести облік карток, отриманих гравцями, і несе за це відповідальність." То причому тут янчевський? А що буде, якщо й інші рядові вболівальники почнуть нахабно втручатись в проведення чемпіонату? Чи янчевський "понад усе"?     І чи не саме він заборонив перед кожним туром викладати на сайті Ж-OFF перелік дискваліфікованих гравців? 
А згадані Подгорчуком в інтерв'ю ігри "Коростеня" з Малином і Андрушівкою, де "чемпіон" здобував три очки за допомогою хведерації? А "мутки" "Коростеня" з грою в Романові? А ряд інших результатів, де "чемпіон" отримував бажане за допомогою "людей в чорному"?   
Тому на місці янчевського я б помовчав про "странноватое желание и странноватый путь к чемпионству" /с/, про "досужие домыслы в перемешку с безосновательными и нелепыми обвинениями" /с/, навчився б нарешті викладати свої думки українською, а не мовою агресора, і перестав би підлизувати в хошаби. Де був останній, коли треба було відстоювати честь області (і обласної хведерації зокрема) у Кубку регіонів ФФУ?   
А керівництво нашого клубу, сподіваюсь, зробить для себе правильні висновки з ким дружити, а з ким не дружити надалі...  

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]